Статті

Ефективний тайм-менеджемент

ЧИ ПІДВИЩУЄ ПРОДУКТИВНІСТЬ ЖИТТЯ ТАЙМ-МЕНЕДЖЕМЕНТ?

 Що це таке? Як правильно організовувати час? інструменти й засоби,  особистий досвід. 
 Близько трьох тому, я почав цікавитись методами організації часу. У той період я мав гостру потребу збільшити власну ефективність. Прокрастинація, нерозуміння за що братись, рух за течією… 
 Усе це перманентні атрибути моєї реальності того часу. Перш ніж міркувати, як ефективно управляти власним часом треба дати відповідь на набагато важливіше питання: “Чого я хочу досягнути?”. Адже управління часом є лише інструментом для досягнення цілі і якщо у вас немає власної мети – ви допомагаєте здійснювати чужу. 
 Ми ефективні в організації часу тільки при коли мова йде про досягнення справжніх цілей, що нас запалюють. Якщо ви ходите на роботу, яка вам ненависна - не очікуйте, що тайм-менеджемент вас врятує. За таких обставин ваша лінь - лише наслідок протесту організму проти безперспективних дій. 
 Інструменти й засоби організації часу. Спочатку я пробував використовувати записник, це виявилось досить незручно. Немає системи нагадувань і можливості перетасовувати свій графік. Усвідомивши це я почав шукати зручний мобільний додаток. 
Зараз використовую нотатки гугл в парі з гугл календарем. (для зручності є віджети на головний екран, що виводять туди інформацію, наприклад sectograph,
 То як же правильно організовувати час? 
 Потрібно ставити задачі. Для досягнення великої мети ми маємо щодня виконувати певну кількість малих непомітних кластерів роботи, які й наближають нас до результату. Сьогодні, я складаю список з 3-4 задач. Ці задачі висять у мене списком справ, що не прив'язаний жорстко до часу.  Вони всі висять у мене в нотатках гугл. 
 Зазвичай, тільки одна задача з цього списку найважливіша і її виконання принесе найбільші результати. Навчіться кожного дня чітко визначати цю задачу й не дозволяйте собі уникати роботи над нею. 
Робота з календарем:
ї Кожен має невільні проміжки часу. (LOCK TIME) Це переважно час на роботі, навчанні й так далі. Ці проміжки варто вводити в календар, використовуючи певний колір чи категорію, щоб розуміти коли спектр ваших дій обмежений.
 Далі починаємо дублювати в календарі задачі з нотаток гугл. Те, що можливо виконати в lock time – ставимо на ці проміжки, а інші у вільний час. 
 Таким чином оптимізуються витрати часу. Ніколи не намагайтесь спланувати все життя. Тобто весь тиждень зі сном, годинами, подіями й тд. Така система потребуватиме постійно великих зусиль для підтримки самої себе, а життя в штучно створеному графіку буде пеклом. Задачі втрачатимуть актуальність на момент виконання й доведеться змушувати робити себе непотрібні й нецікаві речі. 
 Чому і задачі й календар? 
При всьому бажанні мозку контролювати час і ефективність максимально - життя ніколи не дасть цього зробити й тому треба система нотаток, що не фіксує задачу за часом жорстко й в разі зриву строку дозволяє повторно собі її назначити.
  Пам'ятаємо дві істини. 
1) Час – єдиний ресурс, який ми насправді маємо. 
2) Спланувати весь час розумом неможливо.
 У синтезі цих двох оксимороністичних тез і знаходиться гармонія організації часу. Ви не можете спланувати й передбачити все, але цілком можете й маєте спланувати ключові завдання, від виконання яких і залежить розвиток. 
Made on
Tilda