Статті

Впускай інформацію в мозок свідомо

Інтернет переповнений статтями, книгами, роликами й іншими матеріалами про саморозвиток. 
 Переважна більшість таких не приносить користі. При цьому ми витрачаємо наш час на поглинання непотрібної інформації. 
 Чи має людина логіку? Ми фільтруємо воду, повітря в салоні автомобіля, миємо продукти перед вживанням, але не докладаємо жодних зусиль для сепарації інформації, яка надходить у мозок. То ж як уникнути несвідомого поглинання текстів? 
 Привчити свій мозок використовувати механізми контролю інформації. Один із таких стосується прийняття рішень про отримання інформації шляхом читання. Для того, щоб це реалізувати тобі потрібно 21 день поспіль свідомо використовувати метод контролю. (час, за який народжується або вмирає будь-яка звичка). 
 Це складно, нічого не вийде, якщо рішення не буде Твоїм. Якщо прямо зараз Ти не вирішиш, що ця звичка потрібна. Ти хочеш налаштувати свій комп’ютер на більш критичний режим сприйняття й засвоєння інформації. 
 Найважливіше не робити цього на автопілоті. Ущипни себе, вмий обличчя холодною водою, зроби що завгодно, але зупинись! Подивись відсторонено, оціни запропонований метод і виріши чи потрібен він тобі. 
 Або “це непотрібно мені”, або “я докладу всіх зусиль, щоб виробити звичку критично сприймати інформацію”. 
 Візьми на себе повну відповідальність за власне рішення, щоб через чотири дні не сказати – “ой, та щось я не відчуваю доцільності продовжувати”. 
 Ти йдеш на експеримент або ні. Все або нічого. Коли рішення прийнято для спрощення самоконтролю треба завести зошит у якому перед читанням, у процесі й після давати собі письмові відповіді на такі питання: До прочитання: 
1. Яку інформацію я очікую отримати? 
2. Яких зусиль я докладу в своєму житті, щоб використати на практиці нові знання ? 

Якщо немає чітких відповідей на ці питання навіть не починай що-небудь читати. Потім проаналізуй чи відповідає матеріал твоєму запиту й тільки тоді впускай інформацію. Прочитавши десять відсотків зроби паузу й запитай себе: 
1. Те що я читаю дійсно відповідає моїй потребі? Якщо відповідь ні – припиняй читання. ( став це питання кожного разу, як виникають сумніви) 

Дочитавши: 
1. Яких я докладу зусиль для інтеграції нової інформації у своє життя на практиці? 
2. Що мені потрібно зробити, щоб організувати цей процес? 
3. Коли я почну? 

 Такий метод покликаний уникнути несвідомого поглинання непотрібної інформації плата за яку завжди найдорожча – твій час. P.S найважливіший момент – щоденний моніторинг. 
 Для того, щоб процес формування звички не збився і був ефективним, треба щодня вести аудит свого записника. 
 Пропустити день – як кнопка ESCAPE при інсталяції програми. Метод бажано використовувати для будь-якої інформації, яка норовить потрапити у мозок – впускайте свідомо.
Made on
Tilda