Статті

"Все ваша відповідальність"

“Усе – моя відповідальність” – це інструмент сприйняття реальності, що розглядає всі події твого життя як особисту відповідальність. Тобто будь-яка подія, може відбутись чи ні, у залежності від того що ти зробив чи де проявив бездіяльність. Звучить перебільшено? А це правда, принаймні в набагато більшій мірі, ніж вважає більшість людей. Ні в якому разі не хочу агітувати що можливо впливати абсолютно на всі події, але маю на меті зауважити в якій величезній кількості випадків люди применшують значущість своєї відповідальності. 

“Як я можу нести відповідальність за все?“ Уже несеш. Якщо змінити своє стереотипне мислення і почати бачити прямий зв’язок між своїми зусиллями й подіями в житті. Тобто якщо в голові виникає “хочу”, за ним одразу має слідувати виникнення механізму досягнення, розуміння приблизного об’єму зусиль та часу для реалізації цього бажання. Звісно, після таких усвідомлень більшість хотінь буде відпадати автоматично. Не варто цьому засмучуватись – до справжніх це не відноситься. 

Чому таке світобачення допомагає? Річ у тім, щоб не залишити абстрактного простору для маневрів свідомості. Якщо є ціль – вона потребує реалізації. Без чіткої регламентації, хронологічної прив'язки й дуже точного розуміння як і що треба робити, мозок відсуватиме це в примарне майбутнє. За таких обставин мрія лишиться мрією, а в реальності ніяких змін не станеться. Причина цьому - консервативність людського розуму. Тому постійна необхідність чітких планувань сприймається людиною як зусилля. Того мозок, слідуючи закону збереження енергії, максимально їх уникає. Щоб позбутись цієї проблеми потрібно виробити звичку бачити відповідальність за все що відбувається. Так – ніхто не всесильний, але погляд крізь таку призму є хорошим способом бачити можливості й відчувати достатню кількість мотивації для їх реалізації. 

Головне не впадати в крайнощі. Тому що гіпотетично можна переконати себе в чому завгодно. Наприклад: “Я винний у бідності населення Ефіопії.” (тому що не витратив N років підготовки, не став впливовою людиною, щоб на це вплинути). Але це не буде до кінця правдою, оскільки ти не володів на той час достатньою кількістю інформації. (Як швидко збільшити власні ресурси, щоб допомогти цим людям). Не треба все гіперболізувати. Є об’єктивний чинник браку інформації. Людський розум не є абсолютним, а тому не може бачити реальність цілісно, щоб нести дійсно повну відповідальність за все. Але правда полягає в тому, що попри всю недосконалість, можеш ти дуже багато й набагато більше ніж здається на перший погляд. Найважливіше тут навіть не об’єктивність оцінки власних можливостей, а прибирання зі свого життя міфічного “Хтось”, який несе відповідальність за ваше життя. Цей персонаж губить великих людей: перетворює їх на диванних лежнів.
Made on
Tilda